MENU CLOSE
Ritums

No 8. februāra līdz 3. martam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A būs skatāma Rolanda un Ēvalda Butānu gleznu izstāde “Staro Rīga”. Rolands Butāns ir bijušais KTMC “Ritums” tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” dalībnieks, arī viņa dēls Ēvalds šobrīd izkopj savu talantu TTMS “Kolorīts”. R. Butāns izveidojis savu glezniecisko rokrakstu, strādā eļļas, akrila, akvareļu un pasteļa tehnikās. Viņa tematika ir plaša – Latvijas ainavas, pilsētas ainavas,Vecrīgas un Rīgas motīvi, klusās dabas, portreti un ziedi.

Iemīļota tēma māksliniekam ir pilsētas skati – īpaši Vecrīgas. „Vecrīga ir mana stihija”, saka pats mākslinieks un tieši Vecrīgas mazās ieliņas, skaitās ēkas varēs skatīt izstādē “Staro Rīga”. Savās gleznās R. Butāns piešķir vecpilsētai ņirbošu, košu un romantisku dvēseli. Gleznās var atpazīt konkrētas vietas, bet šim reālismam, caur mākslinieka redzējumu, pievienojas lirisks elements.

Ēvalds Butāns pirmās iemaņas zīmēšanā ieguva jau četru gadu vecumā, piedaloties Lūcijas Kleines vadītajā zīmēšanas pulciņā Rīgas Pionieru pilī. Mākslas elpa bija jūtama arī mācoties Rīgas 3. vidusskolā, kur tobrīd atradās arī TTMS “Kolorīts”. Zīmēšanas prasmes tika pilnveidotas Rīgas Amatniecības vidusskolā, Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātē, apgūstot rasēšanas, darbmācības un kultūrvēstures skolotāja profesiju. Kopš 2009. gada piedalās TTMS studijas “Kolorīts” darbā un izstāda savus darbus ikgadējās Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstādēs. Ē. Butāna darbi ir koši un pārsteidzoši. Māksla nav viņa pamata nodarbošanās, bet gan kā patīkama brīvā laika nodarbe, kad ir iespēja aizbēgt no ikdienas rutīnas un raizēm.

Izstāde skatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00

Ieejas maksa izstādē:

pieaugušiem 1.00 EUR,

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0.70 EUR.

StaroRiga afiša small mazais