MENU CLOSE
Ritums

Sestdien, 23. martā no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks pasākums “Aizsniegt sauli šūpolēs”, kurā būs iespēja atgriezties pie senajām latviešu tradīcijām un svinēt pavasara atnākšanu. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākumu vadīs tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”, kuriem folklora nav tikai vaļasprieks, bet gan dzīvesveids. Folkloras kopa iepazīstinās gan lielus, gan mazus ar latviešu dziesmām, dančiem un tradīcijām, lai ikviens būtu iedvesmots izzināt savas kultūras un tautas mantojuma saknes. “Teikas muzikanti” saka: “Svarīgi ir tas, ka mēs esam jaunā paaudze, kas aktīvi ir iesaistījusies folkloras kustībā, jo cilvēkiem, redzot, ka tieši jaunieši ar sirdi un dvēseli dzied un dejo, rodas pozitīvas emocijas un dziļāka interese par notiekošo.”

Pasākumā tradicionāli notiks olu krāsošana izmantojot dabas materiālus. Ar nokrāsoto olu būs iespējams piedalīties olu ripināšanas sacensībās. Šogad aicināsim pasākuma apmeklētājus izpušķot teritorijā uzstādītās šūpoles, kā arī kārtīgi izšūpoties tajās, lai vasarā odi un dunduri nekostu, un turpmākais gads būtu veiksmīgs un laimīgs! Vēl apmeklētāji varēs izmēģināt savu veiksmi koka ripas sišanas spēlē vai gatavot tradicionālos skaņu rīkus un pavasara dekorācijas.

Lai sasildītu pasākuma apmeklētājus, cienāsim ar siltu tēju. Gaidīsim pavasari kopā!

Pasākuma rīkošanu atbalsta RD Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

SaulesSupoles labots