MENU CLOSE
Ritums

No 5. aprīļa līdz 28. aprīlim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A skatāma Lietišķās mākslas studija "Zemga" un Tautas lietišķās mākslas studija "Gundega" darbu izstāde “Viena soma teica…”

Ko tik visu nevar pastāstīt viena soma, kas jau no paša rīta dodas mums līdzi uz darbu, svarīgāko dienas daļu dalot ar mums? Tā lieliski zina, kura kabatiņa glabās atslēgas, kurš nodalījums dokumentus un naudas maku. Šai somai ir jābūt godīgai un atbildīgai visas dienas garumā!

Mazliet citādi ir ar ceļa-somu, jo tās svarīgākā īpašība ir pacietība. Daži tās nodalījumi ir pārpildīti un lietas tajā sadrūzmējušās uz ilgāku laiku.

Visvieglprātīgākā ir izejamā? Nu nē, šī somiņa glabā visus savas saimnieces noslēpumus un pļāpība tai nekādā gadījumā nav pieļaujama. Ko tik nevarētu par mums un mūsu dzīvi pastāstīt somiņas, ja vien viņas spētu runāt…

Izstādes idejas pamatā ir parādīt mūsu ikdienā tik pierastā aksesuāra – somas daudzās funkcijas un pielietojumu sadzīvē. Lietišķās mākslas studijas “Zemga” dalībnieku radītās ādas somas tiks prezentētas kā dažādu sadzīves ainiņu neatņemama sastāvdaļa un līdzdalībnieces – somas kopā ar savu saimnieku dodas uz randiņu, pastaigā, brauc trolejbusā un pavada draudzenes uz ballīti. Jaunums izstādē ir kokles soma, kas Dziesmusvētku dalībniekiem atvieglo instrumenta nokļūšanu svētkos.

Ādas rotas un tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” lakati papildina un izkrāso izstādi, kā arī palīdz somām justies drošāk.

Izstāde skatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00

Ieejas maksa izstādē:

pieaugušiem 1.00 EUR,

pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0.70 EUR.

 

Viena soma teica afiša