MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

2019. gada 22. aprīlī plkst. 16.00 Mūzikas namā “Daile” notiks Rīgas un Latvijas folkloras kopu koncertuzvedums “Kāzu godi”. Folkloras kopu sniegumu papildinās grupas OROBORO muzikālās intermēdijas. Biļetes uz koncertuzvedumu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

Muzikālais uzvedums veltīts latviešu nemateriālā kultūras mantojuma krāšņākajam pūram – kāzu tradīcijām. Folkloras kopas no Rīgas un Latvijas novadiem demonstrēs dažādas ar kāzu godiem saistītas tradīcijas – līgavas gatavošanos un izdevas no dzimtajām mājām, līdzināšanu, ienākšanu līgavaiņa mājās, kāzu dančus, kāzu apdziedāšanos un mičošanu. Kopu dalībnieki ne tikai dziedās kāzu dziesmas un spēlēs tautas mūzikas instrumentus, bet arī veiks tradīcijām atbilstošās rituālās darbības, tādējādi radot spilgtu un iespaidīgu priekšnesumu.

Dalībnieki: Rīgas folkloras kopas GRODI, GARATAKA, Lēdurgas PUTNI, SUITU SIEVAS, SUITU DŪDENIEKI, MEDŅEVAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS, mūzikas grupa OROBORO. Šīs kopas arī ikdienā veic kāzu rituālus plašākā sabiedrībā, līdz ar to koncertuzvedums ne tikai demonstrēs kultūras mantojumu, bet arī sniegs priekšstatu par tā ilgtspēju mūsdienās, šeit un tagad.

Latvijas folkloras biedrības pārstāvis Andris Kapusts par koncertuzvedumu stāsta: “Mums bija būtiski, lai koncertuzvedumā piedalītos pāri, kuri gatavojas paši savām kāzām – ikvienam notikumam ir būtiska šī nesamākslotā, ne-teatrālā līdzdalība. Ceram, ka notikums kļūs par lielisku iespēju visiem interesentiem iepazīt šo dzīves ritā tik būtisku notikumu no latviskās tradīcijas skatu punkta.”

 

KāzuGodi 5.04 web 2