MENU CLOSE
Ritums

No 2019. gada 1. augusta līdz 1. septembrim Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības iela 49/53) 6. stāvā būs skatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Cēre” radošos darbu izstāde “Senču raksti un krāsas”.

Izstādē būs apskatāmi TLMS “Cēre” vadītājas Lauras Krustiņas un studijas dalībnieču adīti cimdi un zeķes, kurus rotā krāsaini seno latvju raksti. Līdzās rokdarbiem arī etnogrāfisko materiālu pētīšana ieņem nozīmīgu vietu studijas ikdienas darbā. Katrai krāsai, zīmei, katram rakstam ir sava nozīme un jēga, savs stāsts par senu dievību, senu parādību un tās ietekmi uz dabas un cilvēka dzīves ritumu. Izstādes “Senču raksti un krāsas” ekspozīcija stāstīs par etnogrāfisko zīmju spēku un rokdarbnieču neatlaidību, aizrautību un talantu senās prasmes uzturēt, nodot tālāk un pielietot praksē, radot aiz vien jaunus, krāsainiem rakstiem izrakstītus rokdarbus.  Izstādi papildinās arī tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” radošie darbi.

TLMS “Cēre” dibināta 1972. gada rudenī kā autobusu parka rokdarbu pulciņš, 1981. gadā pulciņš kļuva par studiju un ieguva nosaukumu TLMS "Cēre". Sākot ar 2005. gadu TLMS "Cēre" vadītāja ir rokdarbu speciāliste un skolotāja Laura Krustiņa. Studijā dalībnieces apgūst un izkopj dažādas prasmes - tamborē, ada, knipelē, izšuj, kā arī tiekas ar domubiedriem, realizē savas idejas, uzzina daudz jauna radošajā jomā. Studijas dalībnieces ar lielāku pieredzi laipni uzņem savā pulkā arī jaunās dalībnieces un palīdz tām ar padomu, notiek pieredzes apmaiņa. Regulāri tiek studēta etnogrāfija, kas atspoguļojas arī studijas dalībnieču radošajos darbos.

 

Cēre senču raksti web