MENU CLOSE
Ritums

29. septembrī- no plkst. 12.00 līdz 15.00 Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus uz Miķeļdienai veltītu pasākumu “Apjumības Ritumā”, KTMC “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A. Rudens saulgrieži, danči, garda zupa, koncerts, Latvijas lauku labumi, radošās darbnīcas un interesanti amatnieku darbu demonstrējumi – tas viss iepriecinās apmeklētājus tradicionālajā Miķeļdienas pasākumā!

Miķeļus jeb Apjumības latvieši svinējuši apvienojot saulgriežu svinības, kur godināts Miķelis un ražas novākšanas izdarības, kur svinību centrā bijis Jumis. Latviešiem Jumis ir bagātīgās ražas un auglības simbols, kas tiek godināts, apdziedāts un meklēts dabā, dārzā un laukā kā kopā saauguši ziedi uz viena kātiņa, rieksti, divas vārpas uz viena stiebra vai pat ola ar diviem dzeltenumiem. Jumja zīmi iecirta virs klētīm, skapjiem, darbarīkos, ieauda jostās. Arī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” logo rotā Jumja zīme, tāpēc šogad Miķeļdienas svinībās tiks pievērsta īpaša uzmanība tieši Apjumību tradīcijām.

Kā ierasts, svinot rudens saulgriežus un amatiermākslas kolektīvu darbības jaunās sezonas sākumu, apmeklētāji varēs baudīt koncertu, piedalīties dančos, rotaļās un radošajās darbnīcās, nogaršot rudens zupu un iepirkties Latvijas lauku labumu tirdziņā. Apjumību koncertā tautas melodijas izdziedās folkloras kopas “Skandinieki”, “Grodi”, “Savieši”, “Garataka”, “Berendejka”, “Laiva”, “Lāns” un vīru koris “Tēvzeme”, ar dančiem un tautas dejām svinību apmeklētājus iepriecinās Rīgas Danču klubs, bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”, jauniešu deju kolektīvs “Imanta” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rits”!

Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja iepazīties arī ar KTMC “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijām, kuru meistari un dalībnieki demonstrēs prasmes, kuras iespējams apgūt darbojoties studijās – aušanu, smalkus rokdarbus, ādas apstrādi, metāla apstrādi, dažādus pinumus.   

TURPINI TRADĪCIJU – NĀC UN PIEVIENOJIES ARĪ TU!

 

Mikeli2019 web