MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Sākot ar 11. novembri Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” vadītājas Dagmāras Prībergas vadībā interesentiem būs iespēja apgūt knipelēšanas prasmes Rīgas izglītības un informatīvi metodiskā centra (RIIMC) organizētos kursos.

Knipelēšana ir sens rokdarbu veids. Tā pirmsākumi meklējami Itālijā 16. gadsimta otrajā pusē. Ar vienkāršiem koka darbarīkiem - knipelītēm, vijot un krustojot diegu pavedienus, veido visdažādākos pinumus – knipelētas mežģīnes. Latvijā ar knipelēto mežģīņu darināšanu sāka nodarboties 18. un 19. gadsimta mijā. Tolaik labais tonis prasīja, lai muižnieku meitas prastu muzicēt, dejot, gleznot vai strādāt smalkus rokdarbus. Pamazām knipelēšanas prasmi apguva arī muižās kalpojošās latvietes. Apguvušas vienkāršākos knipelēšanas paņēmienus, viņas veidoja mežģīnes ar kurām rotāja apģērbu, linu dvieļus un citas sadzīves tekstilijas.

No 2019. gada knipelēšanas prasme ir iekļauta Latvijas Nemateriālās kultūras mantojuma vērtību sarakstā.

Nodarbības notiks 11., 25. novembrī, 02., 09., 16. decembrī no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Kursu ilgums 20 akadēmiskās stundas.

Kursu noslēgumā tiek izsniegta RIIMC apliecība.

Kursu maksa: 66,00 EUR.

Norises vieta: Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, Jauniela 29A (Vecrīga).

Pieteikšanās kursiem: Sandra Cīrule, 67105579, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai www.riimc.lv/Pieauguso-izglitiba

 

Knipelēšanas kursi 2019 2