MENU CLOSE
Ritums

9. novembrī plkst. 16.00 VEF Kultūras pils kamerzālē notiks folkloras kopu sadziedāšanās un Mārtiņdienas tradīciju izzināšanas pasākums “Mārtiņvakars”. Latviešu tautas dziesmas kopā ar pasākuma apmeklētājiem izdziedās folkloras kopas “Budēļi” un “Garataka”, tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti” un dzīvesziņas studija “Saulesrits”.

Mārtiņi ir seni mūsu tautas svētki, kas iezīmē viduspunktu starp Miķeļiem – rudens saulgriežiem un Ziemassvētkiem – ziemas saulgriežiem.  Mārtiņos beidzas klusais – veļu laiks, tāpēc svētki ir pilni jautru, skaļu izdarību, to skaitā iešanu ķekatās, kas turpinās līdz pat meteņiem. Ķekatu tēli simbolizē mirušos garus, kuri saimniecībai nes svētību un pārticību. Mārtiņbērni pārģērbjas dzīvnieku – kazas, vilka, lāča, dzērves, kā arī – siena kaudzes, nāves, čigānu un citos tēlos un, budēļu tēva un mātes pavadībā, dodas no sētas uz sētu, kur cienājas ar dažādiem labumiem un dodas prom, lai atgrieztos atkal nākamgad.

Šajā reizē Mārtiņvakarā folkloras kopas izdziedās gan tradicionālas, gan ne tik tradicionālas dziesmas un godinās teiksmaino tēlu Mārtiņu, apmeklētājiem būs iespēja vērot maskoto Mārtiņbērnu izdarības, minēt mīklas, izdancoties, un nobaudīt Mārtiņvakara mielastu.


Ieeja pasākumā bez maksas.

72275765 2798353976881920 6937107129253756928 n