MENU CLOSE
Ritums

No 2019. gada 15. novembra līdz 15. decembrim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē Jaunielā 29A apskatāma tautas lietišķās mākslas darbu izstāde “Vāru, vāru putriņu!”

Izstādē studiju dalībnieki uzbūruši māju siltumu, bērnības atmiņas un latvisko vērtību klātesamības sajūtu izstādot virtuves un ēdamistabas interjerā atrodamus priekšmetus – dvieļus, priekšautus, galdautus, māla bļodas, koka karotes.

Putra, putriņa, zīdenis, pļepene, biezputra, tume, grūdenis, bukstiņputra, skābputra, debesmanna un vēl un vēl tik daudz dažādu veidu šī pirmatnējā ēdiena, kurā “ievārīta” gadsimtu gudrība, vienkāršība un ģimeniska gādība. Putra ir pirmais ēdiens, ko cilvēks ielika māla bļodā un ēda ar koka karoti, tas ir pirmais ēdiens, ko māte ceļ galdā savam bērnam. Putra ir spēka avots, ko vesela saime no lielas bļodas kopīgi ēd koka karotēm, vienojoties sarunās par dienā padarītajiem darbiem.

Tāpat kā katrai mātei un vecaimātei ir sava putras recepte, kurai jāpieliek šķipsniņa mīlestības, tā izstādē apskatāmajos darbos ievijas katra autora individualitāte, darba mīlestība un pieredze.

Izstādē apskatāmi Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studiju “Rota” un “Dzīne”, VEF Kultūras pils tautas lietišķās mākslas studijas “Māra” un kalēja Ulda Stelpa darbi.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00. Ieejas maksa: pieaugušiem 1.00 EUR, pensionāriem un bērniem 0.70 EUR.

 

Putrina web