MENU CLOSE
Ritums

30. novembrī plkst. 17.00 Rīgas Kongresu nama lielajā zālē Krišjāņa Valdemāra ielā 5, notiks Rīgas bērnu deju kolektīvu koncerts “Es uzaugu dancodams”, kurā piedalīsies Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu un biedrības Deju kolektīvu apvienības “Liesma” bērnu deju kolektīvi.

Šobrīd visi bērnu deju kolektīvi aktīvi gatavojas 2020. gada XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, tomēr kolektīvu repertuārā ir daudz dažādu deju, kuras nav iekļautas deju svētku repertuārā. Deja ir kā dzīvīgs tilts no senatnes līdz mūsdienām, tāpēc koncertā tiks izdejotas katra kolektīva vēsturiski nozīmīgākās dejas, kā arī dejas, kuras ir iestudētas nesen un parāda kolektīvu attīstību mūsdienās.

“Mīlestība uz tautas deju un vēlme izkopt savu dejotprasmi ir guvusi atbalsi visās paaudzēs. Mēs varam izskaitļot cilvēku daudzumu, kas saistījuši daļu savas dzīves ar deju, bet nav iespējams izmērīt viņu ieguldīto mīlestību, sirdsdegsmi un entuziasmu. Deja ir kā kultūras zīme – dod iespēju norādīt “kas es esmu” un “kāds es esmu””, saka koncerta režisore Anna Jansone.

Koncertā dejos Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” bērnu tautas deju ansamblis “Dzintariņš” , Koncertorganizācijas “Ave Sol” bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” bērnu deju kolektīvs “Bitīte”, VEF Kultūras pils tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš”,  Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” bērnu deju kopa “Kamolītis”, Deju kolektīvu apvienības “Liesma” bērnu deju ansamblis “Dzīpariņš” un tautas deju ansamblis “Dzirkstelīte”.  Koncerta vadītājs Rihards Lepers. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, scenogrāfs Didzis Jaunzems.

Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs.

Koncertu rīko Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”, atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

web es uzaugu dancodams