MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 2020. gada 16. janvāra līdz 16. februārim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē apskatāma VEF Kultūras pils Tautas lietišķās mākslas studijas “Māra” Tautas daiļamata meistares Olgas Raševicas personālizstāde “Zemes krāsas skan”. Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00, ieejas maksa 1.00 EUR, bērniem no 7 gadu vecuma un pensionāriem 0.70 EUR.

Jau 1796. gadā Garlībs Merķelis rakstīja par latviešu zemniekiem: “Viņi ir gudri, asprātīgi, apdāvināti, ja vien viņiem ir brīvs laiks un elpa tādiem būt. Arī viņu tieksme uz amatniecību ir apbrīnojama. Nerunājot par to, ka latvieši paši izgatavo visādas mājsaimniecības un zemkopības lietas, viņu vidū ir amatnieki, kas rāda spējas un noslieci pat uz mākslas darbiem.”

          Tautas daiļamata meistare Olga Raševica par savām radošajām gaitām stāsta:  “Līdz 40 gadiem pilnībā aizrāvos ar savu darbu. Tad sapratu, ka ir vajadzīgs kaut kas, kas būtu tikai mans līdz mūža galam. Apstaigāju dažādu amatu darbnīcas – aušanas, rokdarbu... Sludinājums aicināja uz VEF Kultūras pils keramikas studiju “Saule” (vadītājs Leons Alksnis) un “māls mani ievilka”, kā teica vecmeistare Valija Brutāne.

          No 1982. gada esmu studijā “Māra” (vadītāja Māra Kuplā). Mani aizrauj māla plastiskums, krāsainība, “uguns pievienotā vērtība”. Ļoti patīk Jūgendstila raksti un skaņas, ko var izvilināt no māla zvaniem un svilpavniekiem. Pēdējie šobrīd ir mana “lielā mīlestība”. Veidoju dažādus svilpavniekus ar kuriem var muzicēt – savus “muzikālos oļus””.

Olga Ritums2020