MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

         No 2020. gada 20. maija līdz 14. jūnijam Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē Jaunielā 29a būs apskatāma Gunas Oškalnas-Vējiņas izstāde “Foto PRIEKS”.

        Personālizstāde “Foto PRIEKS” ir tapusi par godu Gunas Oškalnas-Vējiņas 65 gadu jubilejai. Izstādē būs apskatāmas drukātas fotogrāfijas, kurās redzama Latvijas daba, Dziesmu svētki, ievērojami cilvēki, kas nesuši godu Latvijai pasaulē.

        “Ir viegli fotografēt, ja tu dari to no sirds, ar mīlestību. Mani foto ceļi ir veduši līku loču cauri Latvijai un tās dabai. Savās fotogrāfijās esmu strādājusi ar tēmām, kas saistītas ar Latvijas brīvību, tai skaitā Brīvības pieminekli un citām. Ar šo izstādi vēlos pateikt lielu paldies maniem vecākiem par atbalstu un mīlestību, ko viņi man devuši. Vecāki ir bijuši tie, kuri sākotnēji mani ievirzījuši foto karjerā – vienmēr iedrošinājuši, palīdzējuši un motivējuši. Lai gan šajā jubilejā nav klātesoši, tomēr ceru, ka viņi visu vēros no mākoņa maliņas,” stāsta foto māksliniece.

       Fotogrāfes Gunas Oškalnas-Vējiņas nozīmīgākās izstādes: 1993. gadā “100% DABA”, 2003. gadā “Ticība. Cerība. Mīlestība.”, 2006. gadā Raimondam Paulam veltītā izstāde “Vajag tikai rakt…”, 2008. un 2010. gadā izstāde “Piemineklis Brīvībai” un 2015. gadā izstāde “Gunas sešdesmit foto spēles ar aktieriem”.

Mākslinieces darbi ir bijuši izstādēs Slovākijā, Francijā, Lielbritānijā, Portugālē un Krievijā, kā arī kopš 2005. gada viņa ir fotostudijas “Vidze” vadītāja.

      Jubilejas izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00. Ieejas maksa pieaugušajiem 1.00 EUR, pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma 0.70 EUR.

Izstādes tapšanu atbalsta RD Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Afisa fotoprieks