MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

     Sagaidot Lielo dienu Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sagatavojis video materiālu, kurā vienpadsmit “Rituma” folkloras kopu vadītāji atklāj, kādas rituālās darbības piekopj, sagaidot šos svētkus savās mājās. Video materiāls, kas papildināts ar dažādām Lielās dienas dziesmām un folkloristu muzicēšanu, būs skatāms KTMC “Ritums” YouTube kontā no 20. marta plkst. 12.00 (https://www.youtube.com/channel/UCuVLjObfyuBOktuxyRTW0bw).

     Folklora, tradīcijas un rituālās darbības nav tikai vaļasprieks, tas ir dzīvesveids un zināšanas, kas pavada ikvienu no video materiāla dalībniekiem kā svētkos, tā ikdienā. Tāpēc šajā reizē, kad nevaram aicināt uz kopīgiem Lielās dienas pasākumiem pilsētvidē, aicinām ieskatīties tradīcijās caur folkloras kopu vadītāju personīgo pieredzi. Materiālā parādīsim tos rituālus, bez kuriem nav iedomājama Lielā diena, tādējādi iedvesmojot arī skatītājus iepazīt, izprast un izmēģināt šīs senās darbības savās mājās.

     Video materiālā varēsim vērot saules sagaidīšanu, gavilēšanu, šūpoļu kāršanu un pušķošanu, olu krāsošanu, dažādas Lielās dienas rotaļas u.c. tradīcijas. Tāpat, skatoties video, varēsim dziedāt līdzi dziesmām un baudīt kokles, dūdu un stabules spēli. Video tapšanā piedalījās folkloras kopu “Grodi”, “Garataka”, “Vilkači”, “Rīgas danču klubs”, “Savieši”, “Berendejka”, “Laiva”, “Skandinieki”, “Banga”, “Budēļi” un “Lāns” vadītāji ar ģimenēm.

liela jpg