MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

 

Ar sēriju “Jāņi. Vasaras saulgrieži” Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” uzsāk aizraujošu sarunu ciklu “Aīdas istaba”, kurā bioloģe, filozofe un praktizējoša folkloriste Aīda Rancāne sarunāsies ar jauniem cilvēkiem, dažādu jomu profesionāļiem par svētku norisi tradicionālajā kultūrā, to jēgu, nozīmi, simboliku un sarunu gaitā centīsies kopīgi atrast tradīciju vietu un formu mūsdienu pasaulē.

Cikla pirmā sērija, kas veltīta tieši vasaras saulgriežiem, ikvienam interesentam būs pieejama KTMC “Ritums” YouTube kanālā (https://www.youtube.com/channel/UCuVLjObfyuBOktuxyRTW0bw) no 20. jūnijā plkst. 12.00 neierobežotu laiku.

Uz sarunu par skaistajiem vasaras pilnbrieda svētkiem folkloriste aicinājusi Latvijas valsts simtgades biroja projektu koordinatori, alternatīvā kamermūzikas festivāla “Sansusī” organizatori Ilzi Tormani–Kļaviņu. Sarunas gaitā klausītajiem būs iespēja virtuāli paviesoties pūdeļu meistara Raimonda Brīvlauka sētā, iemācīties kādu skanīgu līgotni kopā ar pieaicinātajiem mūziķiem – māsām Asnati un Aurēliju Rancānēm un Edgaru Zilbertu, kā arī piedzīvot dažādiem pieredzes stāstiem bagātu diskusiju par tradicionālu Jāņu svinēšanu mūsdienu pasaulē.

Projekts tapis ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.