MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A no 2. augusta līdz 29. augustam būs skatāma Tautas fotostudijas “Vidze” izstāde “Vienā ritmā, vienā solī”, kas ir veltīta XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un tajā būs apskatāmi fotomirkļi no iepriekšējiem Dziesmu un  Deju svētkiem. Ieeja bez maksas.

Es negāju noskumuse

Nevienā(i) vietiņā,

Ar dziesmiņu druvā gāju,

Ar valodu sētiņā.

Izvēlētā latviešu tautasdziesma ir pamats izstādes idejas tapšanai, ko atcerējusies fotostudijas “Vidze” vadītāja Guna Oškalna, sekojot līdzi šajā pavasarī notiekošajam dziesmu un deju svētku organizēšanas procesam un piedāvātajai svētku koncepcijai. Tā ir arī atbilde uz jautājumu, vai Dziesmu un Deju svētkiem šajā gadā ir jānotiek. “Viennozīmīgi jā”, saka Tautas fotostudijas “Vidze” dalībnieki, kuri ir aktīvi Dziesmu un Deju svētku norises iemūžinātāji fotomirkļos jau daudzu gadu garumā. Guna Oškalna saka: “Mēs fotogrāfi, tāpat kā Dziesmu un Deju svētki, esam neapturami! Ja kaut kur dejo vai dzied, mēs esam klāt. Emocijas, spēks, vienotība, prieks un mīlestība, tas viss mūs kopā saliedē. Kopā uzturam možu garu un saglabājam tradīcijas. Vēlos aicināt visus nākt un skatīt emocijām un notikumiem bagāto izstādi.”

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Izstādes norise plānota, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus – izstāžu zālē tiek ielaists viens apmeklētājs vai viena mājsaimniecība. Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs.

Vidze vienā ritmā 26.07