MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 15. augusta plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā ikvienam interesentam būs pieejama sarunu cikla “Aīdas istaba” otrā sērija “Lielās Māras diena”, kurā bioloģe, filozofe un praktizējoša folkloriste Aīda Rancāne sarunāsies ar RAKUS terapeitiskās radioloģijas rezidenti Māru Vilku par zemes dievietes Māras nozīmi un simboliku, Māras dienu norisi tradicionālajā kultūrā un šodien, kā arī sievišķību un sievišķā spēka lomu pasaules kārtībā.

Sarunas noslēgumā skatītajiem būs iespēja iemācīties arī kādu danci, Danču krātuves pārstāvja Sanda Zuičika un muzikanta Raita Sondora vadībā.

Sarunu ciklu “Aīdas istaba” veido Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un folkloriste Aīda Rancāne ar mērķi piedāvāt plašam sabiedrības lokam brīvi pieejamu un viegli uztveramu materiālu, kurā izzināta tradicionālo svētku norise, tradīciju jēga, nozīme un simbolika, kā arī atklāta tradīciju un rituālu vieta un formas mūsdienu pasaulē. Cikla gaitā Aīda Rancāne sarunāsies ar jauniem cilvēkiem, dažādu jomu profesionāļiem. KTMC “Ritums” YouTube kanālā brīvi pieejama arī sarunu cikla pirmā sērija “Jāņi. Vasaras saulgrieži”.

Aīdas istaba mājaslapai