MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

  Jau trīspadsmito reizi šajā rudenī visā Latvijā notiks Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētā akcija “Satiec savu meistaru”, kuras ietvaros interesenti varēs piedalīties dažādās seno prasmju meistarklasēs, paraugdemonstrējumos un noklausīties meistaru sagatavotas lekcijas par tradīcijās balstītām tēmām.

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studiju meistari atvērs studiju durvis interesentiem un aicinās apmeklēt meistarklases un konsultācijas no 3. līdz 5. septembrim. Tāpat tiks piedāvātas arī četras virtuālās meistarklases, kas būs pieejamas KTMC “Ritums” YouTube kanālā no 3. septembra neierobežotu laiku.

Klātienes nodarbībām vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot vai rakstot izvēlētās meistarklases vadītājam. Dalība pasākumā tikai uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu.

 

Programmā:

3. septembrī

KTMC “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A

No plkst. 16.00 līdz 19.00

 

- Auduma darināšana bez stellēm

Meistars Māris Maniņš, TLMS “Rīdze”

Kontaktinformācija - tālr.: 29416647, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

- Konsultācijas ādas priekšmetu izgatavošanā

Meistare Džeima Kriķe, TLMS “Plastika”

Kontaktinformācija - tālr.: 29463667, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

- Konsultācijas segas, lakatu, grīdas celiņu, jostu aušanā, pērļošanā

Meistare Irisa Blumate, TLMS “Draudzība”

Kontaktinformācija - tālr.: 26517155, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

- Klūdziņu pīšana

Meistare Maija Maskalāne, TLMS “Vasa”

Kontaktinformācija - tālr.: 25604152, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

- Zīda apgleznošana ekoprinta tehnikā

Meistare Baiba Osīte, TLMS “Gundega”

Līdzi jāņem zīda lakatiņš vai šallīte, pārtikas plēve vai folija, dažādi augi un lapas, piemēram, samtenes, biškrēsliņi, pelašķī, klinģerītes, dažādu riekstkoku lapas, vītolu lapas, papardes lapas utt.

Kontaktinformācija - tālr.: 29529470, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

- Svilpaunieku un lipinātu trauku darināšana

Meistare Māra Kuplā, VEF Kultūras pils TLMS “Māra”

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta

Kontaktinformācija - tālr.: 26025344, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

No plkst. 16.00 līdz 18.00

 

- Individuālas konsultācijas par arheoloģisko rotu kopiju darināšanu un nēsāšanu

Meistare Valda Kesnere, TLMS “Kalvis”

Kontaktinformācija - tālr.: 29110997, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

4. septembrī

KTMC “Ritums” filiālē, Graudu ielā 59

No plkst. 11.00 līdz 16.00

 

 - Pirmās iemaņas aušanā un tunēziskais tamborējums pa apli

Meistares Aija Krūmiņa, Skarleta Mežale, TLMS “Rota”

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta

Kontaktinformācija - Aija Krūmiņa, tālr.: 29491078; Skarleta Mežale, tālr.: 29465249, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 5. septembrī

KTMC “Ritums”, Jaunielā 29A

No plkst. 12.00 līdz 15.00

 

- Frivolitē mežģīņu darināšana

Meistare Gita Prīberga, TLMS “Bārbele”

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta

Kontaktinformācija - tālr.: 22848419, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

KTMC “Ritums” YouTube kanālā

(pieejams no 3. septembra neierobežotu laiku)

 - Cizelēšanas tehnika un aproces izgatavošana

Meistars Longins Švirevičs, TLMS “Cilnis”

- Cimdi ar bārkstainu oderi - adīšanas meistarklase

Meistare Sandra Lismane, TLMS “Valdziņš”

- Rakstu zīmes veidošana ar jauniem tekstilmateriāliem

Meistare Laura Krustiņa, TLMS “Cēre”

- Māras līkloča iegriešana kokā

Meistars Krišs Erdmanis, TLMS “Dzīne”