MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 10. novembra plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā pieejama jaunākā sarunu cikla “Aīdas istaba” sērija “Mārtiņi. Ziemas sākums”, kurā viesosies talantīgais mūziķis un dziesmu komponists Miķelis Putniņš.

Lai arī pēc izglītības ekonomists un tuva vienmēr bijusi matemātika un skaitļi, tomēr no bērnības jau zinājis, ka vēlas kļūt par mūziķi. Sarunā ar folkloristi Aīdu Rancāni uzzināsim par tradicionālās kultūras ietekmi mūziķa dzīvē, svētku svinēšanas nozīmi ģimenē, par vērtībām mūsdienu pasaulē, kā arī Mārtiņdienas un vīrišķības nozīmes paralēlām. Ikvienam interesentam būs iespēja arī uzzināt vairāk par Aīdas Rancānes un folkloras kopas “Grodi” vadītājas veidoto Saules- Mēness kalendāru “Dievam. Dabai. Atelpai”. Sarunas noslēgumā dzirdēsim arī muzikālu sveicienu Mārtiņdienā Miķeļa Putniņa un Aīdas Rancānes izpildījumā.

Sarunu ciklu “Aīdas istaba” veido Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un folkloriste Aīda Rancāne ar mērķi piedāvāt plašam sabiedrības lokam brīvi pieejamu un viegli uztveramu materiālu, kurā izzināta tradicionālo svētku norise, tradīciju jēga, nozīme un simbolika, kā arī atklāta tradīciju un rituālu vieta un formas mūsdienu pasaulē. Cikla gaitā Aīda Rancāne sarunāsies ar jauniem cilvēkiem, dažādu jomu profesionāļiem. KTMC “Ritums” YouTube kanālā brīvi pieejamas arī sarunu cikla pirmās trīs sērijas – “Jāņi. Vasaras saulgrieži” un “Lielās Māras diena”, “Rudenāji. Rudens vienādības.”

 Aīda un Miķelis

Aīdas istaba Mārtiņi