MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 21. decembra plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā būs pieejama jaunākā sarunu cikla “Aīdas istaba” sērija “Ziemassvētki. Ziemas saulgrieži”, kurā viesosies sertificēts koučs, kārtības iedvesmotāja un zīmola “Dana ar kasti” radītāja Dana Gulbe.

Danai Gulbei ir pedagoģiskā izglītība un septiņus gadus viņa ir strādājusi bērnudārzā. Šis laiks viņas dzīvē ir bijis brīnišķīgs, guvusi lielu gandarījumu, piepildījumu un atgriezenisko saiti, taču tad uzdevusi sev jautājumu, vai 24 gados ir sasniegusi savu dzīves mērķi un vai tas ir viss? Kaut kas ir pietrūcis un viņa sapratusi, ka nav jāizvēlas viens dzīves ceļš, bet gan jāmeklē un jādara tas, kas pašam cilvēkam patīk tik ilgi, cik nepieciešams. Jāmācās sadzirdēt dvēseles aicinājumu. Dana, iedvesmojoties no slavenās japānietes un kārtošanas guru Marijas Kondo, Latvijā sāka dalīties ar padomiem mājas iekārtošanā un sakārtošanā, tādejādi palīdzot cilvēkiem, jo palīdzēt ir Danas dzīves aicinājums. 

 Sarunā ar folkloristi Aīdu Rancāni uzzināsim par Ziemas saulgriežu svinēšanas tradīcijām, svētku svinēšanas nozīmi Danas Gulbes ģimenē un dzirdēsim, kā sapost savu māju, gaidot Ziemassvētkus. Dana uzskata: “Lai gan vairums savas mājas kārto pavasarī, tomēr tieši Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īstais brīdis, kad lēnām pārskatīt, pārdomāt, kas norisinājies esošajā gadā, atbrīvoties no liekā, sakārtot savu emocionālo pasauli un pārdomāt, ko vēlamies sagaidīt Jaunajā gadā.”

Sarunu ciklu “Aīdas istaba” veido Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un folkloriste Aīda Rancāne, ar mērķi piedāvāt plašam sabiedrības lokam brīvi pieejamu un viegli uztveramu materiālu, kurā izzināta tradicionālo svētku norise, tradīciju jēga, nozīme un simbolika, kā arī atklāta tradīciju un rituālu vieta un formas mūsdienu pasaulē.

 

Aidas istaba

AidasIstaba 004