MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Šonedēļ, 20. janvārī plkst. 16.00, atzīmējot barikāžu aizstāvju atceres 31. gadadienu, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kontā tiks publiskots folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” koncerta ieraksts “Dziesmas un ugunskurs”.

1991. gada janvāra barikāžu notikumi bija turpinājums Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas nevardarbīgajām cīņām, ko dēvēja arī par Dziesmoto revolūciju.  Koncertā “Dziesmas un ugunskurs” izskanēs tautas dziesmas, kas ir latviešu nacionālās identitātes sastāvdaļa. Folkloras kopas dalībnieki ne tikai dziedās, bet arī dalīsies savās sajūtās par barikāžu laiku, kad par Latvijas neatkarību cīnījās viņu vecāki un citi tuvinieki. Folkloras kopas “Vilkači” vadītājs Edgars Zilberts uzsver: “Dziedāšana veicina kopības sajūtu, jo dzirdot citu balsi līdzās savējai, stiprinās apziņa, ka neesi viens pats.”

Aicinām pieminēt barikāžu laika upurus, noliekot ziedus piemiņas vietās un attālināti vērojot koncertus. Koncerta “Dziesmas un ugunskurs” ieraksts būs pieejams ikvienam interesentam bez maksas un neierobežotu laiku šeit: https://ej.uz/KTMC_Ritums

Koncerts tapis ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Folkloras Kopa Vilkaci