MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A no 28. janvāra līdz 27. februārim būs skatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” izstāde “Vasara bija un būs”. Ieejas maksa 1.00 EUR.

“Mēs dzīvojam neparastā laikā, kādu ar mums izspēlē daba. Ir pagājuši jau divi gadi, kopš jāpieņem citi dzīves un darbības noteikumi. Esam iemācījušies pielāgoties, strādāt neparastos apstākļos, izaicināt sevi, lai turpinātu radīt, darboties un realizēties. Vasara bija tas laiks, kad varējām atgriezties studijā un atsākt darboties. Tā laimes sajūta, kad atkal varējām iesēsties stellēs, lika gandrīz apkampt un samīļot tās. Mūsu sajūtas un emocijas uzplauka ziedos un košā krāsu paletē, putni iedziedājās mūsu sirdīs un darbos. Bet vasara pagāja un atgriezās trauksmainās sajūtas. Centāmies ātri pabeigt iesākos darbus. Atkal mājsēde. Turpinājām adīt un tamborēt.  Rezultātā tapa brīnišķīga kolekcija, kuras galvenā tēma ir ziedi. Apmeklētājam vēlamies nodot krāsu prieku, siltumu un dabu, lai ātrāk pārvarētu šo tumšo laiku un atkal sagaidītu vasaru, kad varēsim baudīt pļavu skaistumu, mežu diženumu un putnu dziesmas,” tā par darbu tapšanu izstādei skaidro studijas vadītāja Aija Krūmiņa.

Izstādē būs skatāmi dvieļi, galdauti, cimdi, zeķes, somas un citi priekšmeti.

Tautas lietišķās mākslas studija “Rota” dibināta 1965. gadā. Kopš 1991. gada vadītāja ir māksliniece Aija Krūmiņa. Studija ikdienā darbojas Graudu ielā 59 - Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas telpās, kur regulāri pulcējas 60 dažādu paaudžu un profesiju sievietes, kurām ir tuva tautas māksla un interese par tās saknēm un mantojumu.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

 

Izstādes norise plānota, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus – izstāžu zālē tiek ielaists viens apmeklētājs vai viena mājsaimniecība, uzrādot Covid- 19 sadarbībspējīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Apmeklējot kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs.

 

vasara bija un bus 01 002