MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 4. februāra Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā ir apskatāms folkloras kopas “Savieši” 40 gadu jubilejas koncertieraksts “Lustīgai man dzīvot”, kurā notiek sadziedāšanās starp saviešiem un kādreizējiem kopas vadītājiem. Dziesmas papildina vadītāju atmiņu stāsti un retrospektīvs bilžu apskats.

Saviešu attieksme pret šī brīža valstī esošo situāciju ir ietverta koncerta nosaukumā “Lustīgai man dzīvot”. Lai arī jau ilgāku laiku iknedēļas mēģinājumi notiek tiešsaistē un koncertēšanas iespējas ir ierobežotas, ar šo koncertierakstu aktīvie folkloras kopas dalībnieki sveicina visus bijušos saviešus. Ierakstā ar saviešiem sadziedājās iepriekšējie vadītāji: Valdis Muktupāvels, Velta Leja, Janta Meža, Amanda Zaeska Jātniece un Ērika Māldere.

Folkloras kopa “Savieši” tika dibināta 1980.gadā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, pulcējot kopā lielu skaitu entuziasma pilnus jauniešus. Šīs kopas padomdevēju un krustvecāku loma bija folkloras draugu kopai “Skandinieki”.

Koncerta “Lustīgai man dzīvot” ieraksts būs pieejams ikvienam interesentam bez maksas un neierobežotu laiku šeit: https://ej.uz/KTMC_Ritums

Koncerts tapis ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

 

Saviesi publicitates foto