MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Atzīmējot tautas tradīciju kopas “Budēļi” 41 gada jubileju 13. februārī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Facebook.com kontā publicēsim video, kurā atspoguļota Bārbalas dienas svinēšanas tradīcija “Budēļos”. 

2021. gada 4. decembrī tautas tradīciju kopa “Budēļi” svinēja Bārbalas dienu un noslēdza 40. jubilejas gadu. Video būs redzamas tradicionālās dziesmas, dejas, rotaļas un tas, kā tiek gatavotas klimpas uz ugunskura. Vārds budēļi nozīmē budināt, modināt, rosināt. Tāds ir kolektīva mērķis – rosināt izzināt savas tautas pagātni, vēsturi, tradīcijas, godus, svētkus, un savas zināšanas vērst aktīvā darbībā, iedzīvinot senās tradīcijas mūsdienās.

40 gadu darbības laikā tautas tradīciju kopa “Budēļi” ir atlasījuši un apkopojuši ievērojamu daudzumu tradicionālās kultūras materiālu, pēc kuriem veidojuši virkni tematisku dziesmu programmu, kas saistās ar gadskārtu ieražām, cilvēka dzīves nozīmīgajiem mirkļiem, cilvēku savstarpējām attiecībām, Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju un citām. Tautas tradīciju kopas “Budēļi” vadītāja ir Liena Teterovska.

 

Budeli foto