MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No šodienas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube.com kontā ir pieejama īsfilma, kurā Jasjukeviču ģimene (tradīciju kopa RADI) iepazīstina ar Lielās dienas tradīcijām, kuras tiek koptas viņu ģimenē. Sākot no sagatavošanās darbiem pirms svētkiem, līdz rituālajām darbībām Lielās dienas rītā – saules sagaidīšanu, ugunskura iedegšanu un ziedošanu, šūpoļu kāršanu, šūpošanos, olu ripināšanu un daudz ko citu.

Lielā diena ir viens no četriem nozīmīgākajiem punktiem kalendārajā gadā – šajā dienā aizveras vārti ziemai. Šī diena ir spēka pilna un katrs to var izjust, piedzīvot, izejot dabā un veicot rituālus kopā ar sev tuviem cilvēkiem.

Lielās dienas sagaidīšanas rituāli šogad Rīgas pilsētā notiks divās vietās – Arkādijas parkā un Lucavsalā (pie pieminekļa Lucavsalas aizstāvjiem). Saules sagaidīšanas rituāls notiks jau no plkst. 6.00 rītā, prognozētā saules uzlēkšana 20. martā ir plkst. 6.26. Lucavsalā apmeklētājus gaidīs folkloras kopas “Grodi” un “Garataka”, savukārt Arkādijas parkā folkloras draugu kopa “Skandinieki”.  Pasākumā bez Saules sagaidīšanas notiks tādas rituālās darbības kā putnu dzīšana, gavilēšana, šautru mešana, šūpoļu rotāšana, mutes mazgāšana un citas.

Aicinām apmeklētājus sekot līdzi laikapstākļiem, saģērbties silti.

Videofilmas “Lielās dienas tradīcijas ģimenē” ieraksts ir pieejams šeit: https://ej.uz/KTMC_Ritums

Projekts tapis ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Lai izdodas tradīcijām bagāta Lielā diena 20. martā ikvienās mājās!

 

Publicitatei Liela diena1