MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 20. marta. plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā pieejama jaunākā sarunu cikla “Aīdas istaba” sērija “Lielā diena. Pavasara vienādības.”, kurā viesosies grafiskā dizainere, māksliniece un uzņēmēja Alise Ķīnasta.

Ir pienācis brīdis ņemt spēku, uzlādēties, jo Lielā diena nāk ar pavasara sākšanos, dabas mošanos, enerģijas un gaismas pieplūdumu. Pavasaris ir mīļākais gadalaiks arī Alisei, kura savu dzimšanas dienu svin aprīļa beigās un šajā laikā jūtas ļoti motivēta, sazemēta un emocionāla. Arī viņas radītie darbi ir dabas un enerģijas caurstrāvoti. Sarunā uzzināsim, kā norit Lielās dienas svinēšana Alises ģimenē, kā gatavoties svētku dienai un kādus rituālus veikt, bet sarunas noslēgumā dzirdēsim muzikālu sveicienu Alises Ķīnastas, Aīdas Rancānes un folkloras kopas “Grodi” dalībnieču izpildījumā. Interesanti, ka dziesma “Padziedam mēs, māsiņas” ir Alises izvēlēta un mīļa, kas saglabājusies no studijas gadiem. “Mums jādzied biežāk! Tautasdziesma man palīdz atbrīvoties no saspringuma, pat rūgtuma un noguruma no garās ziemas” par izvēlēto dziesmu piebilst Alise.

Sarunu ciklu “Aīdas istaba” veido Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un folkloriste Aīda Rancāne ar mērķi piedāvāt plašam sabiedrības lokam brīvi pieejamu un viegli uztveramu materiālu, kurā izzināta tradicionālo svētku norise, tradīciju jēga, nozīme un simbolika, kā arī atklāta tradīciju un rituālu vieta un formas mūsdienu pasaulē. Cikla gaitā Aīda Rancāne sarunājas ar jauniem cilvēkiem, dažādu jomu profesionāļiem.

P1088201

Aīdas istaba Lielā diena afiša