MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 8. aprīļa līdz 8. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A būs skatāma kultūras centra “Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studijas “Ceplis” izstāde “Vasaru gaidot”, kurā varēs vērot krāsainus, daudzveidīgus un krāšņus keramikas darbus, tāpat arī studijas dalībnieki pārsteigs ar iedvesmojošām un vasaras noskaņu raisošām gleznām. Ieejas maksa 1.00 EUR.

Domājot par vasaru, studijas dalībniekiem uzreiz nāk prātā vāzes ar Jāņu zālēm, ziediem, vasara asociējas ar dekoratīvajiem puķupodiem, skaistiem traukiem kas noder gan ikdienas lietošanai, gan piknikiem. Šajā izstādē varēs skatīt traukus, kas veidoti dažādās tehnikās – izvilkti no māla pikas, virpoti un veidoti no dažādām keramikas masām. Traukus, kas rotāti ar dažādiem reljefiem, rakstiem, krāsmāliem un matētām un spīdīgām glazūrām.  

Vasara ir studijas dalībnieku iespaidu uzkrāšanas laiks, kurus gūst dažādos plenēros. Kaut arī studija pamatā darbojas ar keramiku, tomēr tieši plenēros tiek apgūtas citas prasmes – gleznošana, pērļošana, madarošana, aušana celos, dekupēšana un  rotu darināšana no polimērmāla.

“Mēs esam radošs un dzīvespriecīgs kolektīvs, kas savā izaugsmē ir pierādījis spēju arvien pārsteigt, veidojot no māla skaistas un daudzveidīgas lietas, liekot uzplaukt krāšņam glazūru krāsu ziedam un iepriecinot ikvienu skatītāju ar interesantiem darbiem. Keramika ir sarežģīta, tā prasa lielu pacietību, jo darbi radīšanas procesā ir ļoti trausli un ar glazūru noklātais un pēc tam apdedzinātais rezultāts bieži neparedzams” – stāsta kolektīva vadītāja Vija Vose.

Šobrīd studijā darbojas 16 dalībnieki, kuri ar saviem darbiem piedalās arī izstādē “Vasaru gaidot”.

 

TLMS Ceplis Vasaru gaidot