MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No šodienas, 6. maija plkst. 12.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” YouTube kanālā pieejama astotā sarunu cikla “Aīdas istaba” sērija “Ūsiņi. Vasaras sākums”, kurā viesojas vides gids Jānis Šlūke, tādejādi noslēdzot sarunu ciklu par galvenajiem latviešu gadskārtu svētkiem.

Sarunā kopā ar Jāni Šlūki skaidrosim dabas izpausmes, cik daba var būt sarežģīta, bet tajā pat laikā vienkārša un kā šie dažādie līmeņi tomēr spēj mijiedarboties. Uzzināsim arī vairāk par pašu Jāni – kur smeļas spēku un enerģiju, lai tiktu galā ar mūsdienu steidzīgo ritmu. Noskaidrosim kādas ir Ūsiņu svinēšanas tradīcijas senatnē un kādas tradīcijas saglabājušās līdz mūsdienām. Kīā svinēt šos svētkus tagadnē un cik svarīgi ir uzturēt šo tradīciju dzīvu. “Mums ir vajadzīga piederības sajūta, kas mūs sauc par tautu. Tās ir mūsu tradīcijas, jo kas cits mūs tik ļoti dara par tautu”, tā par tradīciju nozīmīgumu saka Jānis Šlūke.

Sarunu ciklu “Aīdas istaba” veido Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” un folkloriste Aīda Rancāne ar mērķi piedāvāt plašam sabiedrības lokam brīvi pieejamu un viegli uztveramu materiālu, kurā izzināta tradicionālo svētku norise, tradīciju jēga un nozīme.

KTMC “Ritums” YouTube kanālā brīvi pieejamas arī sarunu cikla iepriekšējās sērijas – “Jāņi. Vasaras saulgrieži” un “Lielās Māras diena”, “Rudenāji. Rudens vienādības.”, “Mārtiņi. Ziemas sākums”, “Ziemassvētki. Ziemas saulgrieži”, “Meteņi. Pavasara sākums” un “Lielā diena. Pavasara vienādības.”

 

P1099007 1

 

AidasIstaba afiša