MENU CLOSE
Ritums

No 12. maija Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Vasa” 50 gadu jubilejas izstāde “Pilna mana vācelīte”. Izstādē eksponēti dažādi pinumi, kas studijā tapuši pēdējo 5 gadu laikā, kā arī studijas zelta fonds. Izstādi papildina TLMS “Austra” radošie darbi.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Vasa” mākslinieciskā vadītāja Maija Maskalāne aiciun lielas cibas, vāceles, šķīvji, pīti klūgu grozi, paplātes un tīnes. Studijas dalībnieki atzīst, ka pīšana ir patīkama nodarbošanās, kas prasa lielu pacietību, akurātību un na pievienoties studijas dalībnieku pulkam un apgūt tradicionālās pinumu tehnikas. Studijā pamatā darbus veido no kārklu klūgām vai egļu saknēm. Apgūstot pīšanas prasmes, iespējams veidot dažādus praktiskus priekšmetus, kuri var papildināt mājas interjeru vai radīt īpašas dāvanas tuvākajiem draugiem vai ģimenei. Visbiežāk tiek darinātas mazas precizitāti, tomēr galarezultāts ir skaists un iepriecinošs.

Studijas pirmsākumi ir meklējami 1972. gadā, kad Poligrāfiķu kultūras namā darbu sāka lietišķās mākslas studija “Poligrāfiķis”, kuras pirmie septiņi dalībnieki bija Tautas universitātes pinēju kursu beidzēji. Laikam ritot, pinēju kopas dalībnieku skaits pieauga, tika iegūta pieredze un sasniegts labs mākslinieciskais līmenis. 1981. gadā kolektīvam tika piešķirts Tautas studijas nosaukums un apstiprināts vārds “Vasa”.

Studijas pastāvēšanas laikā pinēji ir piedalījušies izstādēs Latvijā, vairākās Eiropas valstīs un ASV. Vairāki darbi ir iepirkti Austrālijā, Norvēģijā, Dānijā un Zviedrijā kā arī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un citu muzeju krājumos.

Izstāde “Pilna mana vācelīte” apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa 1,00 EUR

Izstādes tapšanu atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldība.

pilna mana vacelite

maza

20220512 101354