MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

No 29. jūlija Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” izstāde “Pūra lādes vēdināšana”. Tajā eksponēti studiju dalībnieču pēdējo trīs gadu laikā tapušie smalkie rokdarbi un lakati.

TLMS “Bārbele” mākslinieciskā vadītāja Gita Prīberga precizē: “Šī izstāde apvieno divus vienā – tā ir lielo lakatu, plecu lakatu, šaļļu un apkakļu izstāde un vienlaikus arī pieredzējušo meistaru godināšana. No “Pūra lādes” goda vietu ir ieņēmuši tie darbi, kas ir saglabāti ilgus gadus un tajā pašā laikā nav zaudējuši savu vērtību, bet tikai ieguvuši.”

Studijā var apgūt gandrīz visus tekstilrokdarbu amatus – izšūšanu, adīšanu, tamborēšanu, mezglošanu un jostu aušanu. Studijā piedāvā apgūt arī dažādus mežģīņu darināšanas amatus, kā frivolitē, knipelēšana, tenerifs un citus.

Tautas lietišķās mākslas studija “Bārbele” dibināta 1968. gadā. Studiju ilgus gadus vadīja Anna Krauze, kas bija izcila rokdarbniece un personība. Šajā izstādē viņai veltīts īpašs stends, jo šī gada 24. aprīlī viņa būtu atzīmējusi savu 100 gadu jubileju.

Izstāde “Pūra lādes vēdināšana” apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00.

Ieejas maksa 1,00 EUR

 

pura lades vedinasana GATAVS

4G6A8278

4G6A82684G6A8233