MENU CLOSE
Ritums

Turpini tradīciju -
nāc un pievienojies arī Tu!

Lielās dienas sagaidīšanas rituāli šogad Rīgas pilsētā notiks trīs vietās – Arkādijas parkā, Lucavsalā (pie pieminekļa Lucavsalas aizstāvjiem) un pirmo gadu Zaķusalā (Austrumu galā, aiz Radio un televīzijas torņa). Saules sagaidīšanas rituāls notiks jau no plkst. 6.00 rītā, prognozētā saules uzlēkšana 20. martā ir plkst. 6.27. Zaķusalā apmeklētājus gaidīs folkloras kopas “Grodi” un “Garataka”, Lucavsalā Jasjukeviču ģimene (tradīciju kopa “RADI”), savukārt Arkādijas parkā rituālu vadīs Latvijas Folkloras biedrība. 

Pasākumā bez Saules sagaidīšanas notiks tādas rituālās darbības kā putnu dzīšana, gavilēšana, šautru mešana, šūpoļu rotāšana, mutes mazgāšana un citas.

Lielā diena ir viens no četriem nozīmīgākajiem punktiem kalendārajā gadā – šajā dienā aizveras vārti ziemai. Šī diena ir spēka pilna un katrs to var izjust, piedzīvot, izejot dabā un veicot rituālus kopā ar sev tuviem cilvēkiem.

Šis ir viens no Pavasara modināšanas pasākumiem Rīgā. Ar visiem Pavasara saulgriežu un Lieldienu notikumiem Rīgā var iepazīties tīmekļvietnē https://svetki.riga.lv/, kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīgā notiek”.

Dalība rituālu norisē bez maksas.

Liela diena afisa 20.03