Folkloras kopa “Vilkači” aicina uz 25 gadu jubilejas svinībām
Sestdien, 27. septembrī plkst. 19.30 Tallinas ielas kvartāla koncertzālē “Angārs” folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” ar koncertu “Sirojums” atzīmēs kolektīva 25 gadu jubileju. Ieeja pasākuma nories vietā no plkst. 19.00 un bez maksas.
Par jubilejas koncerta ideju stāsta kopas “Vilkači” vadītājs Edgars Zilberts: “Koncertā izpildīsim dziesmas, kuras aizgūtas, noklausītas un “nozagtas” no citām folkloras kopām. “Vilkačos” mēs rekonstruējam senā Latvijas iedzīvotāja tēlu vēlā dzelzs laikmeta periodā. Šajā laikā kuršu tauta bija izslavēti jūras braucēji un viena no viņu pamata nodarbēm bija došanās sirojumos uz aizjūras valstīm. Šajā periodā tā bija tikpat parasta nodarbošanās kā medības vai kalēja amats.”
Folkloras kopa “Vilkači” uzsver, ka koncertā izpildītās dziesmas ierasti koncertos netiek dziedātas, bet šoreiz atbalstītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt tās dziesmas, kuras “Vilkaču” dalībnieki dzied, neesot uz skatuves, bet savā pulkā, piemēram, pie ugunskura. Vairākas dziesmu aranžijas tikušas veidotas tieši jubilejas koncertam “Sirojums”, jo tās dzirdētas citu kolektīvu uzstāšanās laikā festivālā “Baltica 2025”. Folkloras kopa “Vilkači” aicina visus uz koncertu, lai sniegtu neaizmirstamu koncertpieredzi!
Folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kolektīvs, kas jau 25 gadus Latvijā nodarbojas ar nacionālpatriotisko audzināšanu, tradīciju un folkloras pētniecību, senā karavīra dzīvesveida un amatnieku prasmju apgūšanu, to popularizējot dažādos pasākumos, koncertos un festivālos. Pagājušā gadā “Vilkači” izdeva savu ceturto studijas albumu “Ķezbierēs”.
Koncerts tiek rīkots ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.