Folkloras kopa "ABRA"

Folkloras kopa  ABRA, kuras dibinātājs un vadītājs ir latviešu tautas mūzikas instrumentu meistars, aktīvs, koncertējošs dūdinieks Eduards Klints, ir izveidota 2005. gadā, lai iedzīvinātu un popularizētu seno instrumentu skanējumu. Tā ir kā radoša laboratorija pētnieciski praktiskam darbam ar senajiem tautas mūzikas instrumentiem. Grupa ar savu muzicēšanu ir veiksmīgi piedalījusies dažādos starptautiska un vietēja mēroga festivālos, pasākumos un koncertos, popularizējot instrumentālo tautas mūziku, īpaši izceļot dūdu spēli.

Kopas repertuārā ir senā latviešu tautas instrumentālā mūzika, kas iespējami pietuvināta autentiskam skanējumam, kā arī melodijas  kopas dalībnieku aranžējumos, tai skaitā veidotas tautas dziesmu transkripcijas dūdām. Blakus dūdām tiek izmantoti arī tādi seni mūzikas instrumenti kā sietiņš (bubins), celma bungas, kokles, stabules, ģīga, āžragi, taures.

Visi grupas dalībnieku mūzikas instrumenti un tautas tērpi ir pašu gatavoti saskaņā ar muzeju un arheoloģisko izrakumu materiāliem un, tāpat kā tās mūzika, maksimāli pietuvināti vēsturiskajai patiesībai.KONTAKTI

Folkloras kopas "ABRA" vadītājs Eduards Klints 
e-pasts: [email protected]
tel. nr. 26547973